13. niedziela zwykła – 28 czerwca 2015 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła; w piątek – święto św. Tomasza, apostoła; w sobotę – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie – w archidiecezji krakowskiej  liturgiczne święto.
 2. We wtorek procesja eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 6.30 do 7.30 oraz od 16.30 do 19.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 16.30 oraz o 19.30.
 4. W sobotę kapłani odwiedzą chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
 5. Do sprzątania naszego kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Bochenka 25.
 6. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Lewoczy na Słowacji. Wyjazd w sobotę 22 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Informujemy, że planowany jest również wyjazd w Sudety od 27 do 30 sierpnia oraz pielgrzymka do Ziemi Świętej od 26 września do 3 października tego roku.
 7. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia będzie odprawiana Msza św. o godzinie 19.30.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Kulka (l. 75) i Jerzy Antoni Lesek (l. 67). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 9. Decyzją ks. kard. Stanisława Dziwisza, pracę duszpasterską w naszej parafii z dniem 28 sierpnia kończy ks. Tomasz Bochnak. Ks. Kardynał skierował ks. Tomasza do parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Dziękujemy ks. Tomaszowi za cztery lata owocnej posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej, m.in. za tegoroczne przygotowywanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, za prowadzenie scholi dziecięcej, kręgów Domowego Kościoła, kazania dla dzieci. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w nowym miejscu oraz życzliwych i wdzięcznych ludzi.
 10. Dziś przed kościołem przedstawiciele Fundacji Hospicjum Domowe dla Dzieci „Alma Spei” zbierają pieniądze na rzecz tegoż Hospicjum. Zapewnia ono opieką paliatywną 30 chorym dzieciom z terenu całej Małopolski, których rodzice chcą się nimi opiekować w domu. Dzięki Fundacji rodzice ci mogą liczyć nie tylko na nieodpłatne udostępnienie specjalistycznego sprzętu medycznego, ale także na wsparcie psychologa, pedagoga i duszpasterza.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.