19. niedziela zwykła – 9 sierpnia 2015 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek – wspomnienie św. Klary; w czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dziękujemy parafianom z bloku Spółdzielców 15 kl. A za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Spółdzielców 15 kl. B.
  3. W czwartek (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
  4. W sobotę (15 sierpnia) Kościół katolicki przeżywa uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. będzie taki sam jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie błogosławienie ziół i kwiatów.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w Sudety od 27 do 30 sierpnia. W programie m.in. nawiedzenie sanktuarium w Wambierzycach, zwiedzanie miasta Złoty Stok oraz podziemnej i pełnej atrakcji trasy turystycznej w Kopalni Złota, zwiedzanie pustelni i podziemnej twierdzy Kłodzko, przejazd do Czech i zwiedzanie słynnego ZOO Safari Park, przejazd i zwiedzanie Gór Stołowych. Szczegółowe informacje w zakrystii.
  6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Janina Golba (l. 78). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.