45. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 45-ty wieczór autorski.

W niedzielę 20 września 2015 r. odbędzie się spotkanie z Piotrem Marianem Boroniem, historykiem, wydawcą śpiewników patriotycznych, redaktorem „Tygodnika Salwatorskiego”, b. senatorem Rzeczypospolitej Polskiej, b. członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się:
a) prelekcja pt. Historia polskich elit(Elity polskie – przegląd historyczny od początków Państwa Polskiego do czasów obecnych)
b) rozmowa o wierze, patriotyzmie i współczesnej kondycji polskiej inteligencji;rozmowę z Piotrem Marianem Boroniem poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

Wstęp wolny. Spotkanie w niedzielę od godz. 19.00 do 21.00. Dojazd: autobusami nr 164, 204, 244 lub tramwajami nr 50, 24 – przystanek: Piaski Nowe (obok kościoła).

Kontakt: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl