46. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 46-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 27 września 2015 r. w Dniu Polskiego Państwa Podziemnego spotkanie z p. Arturem Jachną, historykiem z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz p. Marianem Jędo (ur. 1924) pseud. „Ikar”, świadkiem historii, żołnierzem Armii Krajowej, członkiem grupy osłony radiostacji “Wisła” (1943-1945) Okręgowej Delegatury Rządu RP na Kraj, służącym w 7. kompanii II Batalionu „Żelbetu” o kryptonimie „Bolesław” (operującej w okolicach Piasków Wielkich).

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się:
a) prezentacja książki wspomnieniowej Mariana Jędo Mój wrzesień 1939,
b) rozmowa o patriotyzmie, Wrześniu 1939 i Polskim Państwie Podziemnym – rozmowę z p. Marianem Jędo i p. Arturem Jachną poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ)

Wstęp wolny. Spotkanie w niedzielę od godz. 19.00 do 21.00. Dojazd: autobusami nr 164, 204, 244 lub tramwajami nr 50, 24 – przystanek: Piaski Nowe.

Kontakt: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl