23. niedziela zwykła – 6 września 2015 r

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
  2. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 6 (od parteru do V piętra) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 6 (od VI do X piętra).
  3. Od dzisiaj do 27 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  4. Przypominamy, że w każdy czwartek od 15.30 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Szukamy wolontariuszy od 18 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobania.
  5. Wznawiamy po wakacyjnej przerwie działalność tzw. Pomocy Duchowej dla osób potrzebujących rozmowy na tematy wiary, duchowości i spraw moralnych. Ksiądz Wojciech Dzioboń będzie dyżurował w środy od 16.00 do 17.00, zaś Piotr w czwartki od 19.00 do 20.00. Kapłani dyżurują w kancelarii parafialnej. Spraw kancelaryjnych nie załatwiamy w tym czasie. Możliwe jest również umówienie się telefoniczne na rozmowę z kapłanem w innym terminie. Informacje w gablocie ogłoszeń.
  6. Pierwsze po wakacjach spotkanie chóru parafialnego będzie w najbliższą środę (9 września) o 19.00. Zapraszamy nowe osoby, które chcą śpiewać w naszym chórze.
  7. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w niedzielę 13 września. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł.
  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Barbara Seremet (l. 91). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.