25 niedziela zwykła – 20 września 2015

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałekświęto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; we wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej; w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
  2. Wznawiamy po wakacjach działalność Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Marianem Boroniem, historykiem, byłym senatorem Rzeczypospolitej Polskiej, byłym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wydawcą śpiewników patriotycznych. Piotr Boroń wygłosi prelekcję pt. „Elity polskie – przegląd historyczny od początków Państwa Polskiego do czasów obecnych”. Po prelekcji rozmowa o wierze, patriotyzmie i kondycji współczesnych polskich elit. Spotkanie odbędzie się dziś (w niedzielę 20 września) o godz. 19.00. Wstęp wolny.
  3. Zapraszamy na film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. W sobotę 26 września o godz. 19.00, auli św. Jana Pawła II, druga część filmu fabularnego pt. „Ksiądz Bosko apostoł młodzieży”. Wstęp wolny.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 8 (mieszkających od parteru do V piętra) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 8 (mieszkających od VI do X piętra)
  5. Przypominamy, że do 27 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  6. Przypominamy, że w każdy czwartek od 15.30 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Szukamy wolontariuszy od 18 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobonia.
  7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Grażyna Regina Stępień (l. 61). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.