26 niedziela zwykła – 27 września 2015

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałekwspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego. Tym razem gościć będziemy Artura Jachnę, historyka z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz Mariana Jędo (ur. 1924 r.) żołnierza Armii Krajowej, pseud. „Ikar”, członka grupy osłony radiostacji „Wisła”. Spotkanie będzie dziś (27 września) w auli św. Jana Pawła II. Początek o godz. 19.00.
 3. Jutro (28 września) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie i wręczenie różańców. Zaraz po Mszy św., w auli św. Jana Pawła II, będzie spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 4. Na najbliższy wtorek (29 września) nasza parafia jest zaproszona na nocną adorację do kaplicy Najświętszego Sakramentu w Łagiewnikach. Adoracja w ciszy trwa od 21.00 do 6.00 (z wtorku na środę). Chętni proszeni są o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii. W czasie nocnego czuwania można w recepcji domu duszpasterskiego przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego skorzystać z automatu z gorącą kawą i herbatą.
 5. Przypominamy, że w każdą ostatnią środę miesiąca radca prawny dr Anna Satława udziela darmowych porad prawnych dla osób potrzebujących, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną. Porady z zakresu prawa cywilnego będą udzielane w kancelarii parafialnej od godziny 18.00 do 19.00. Najbliższy termin otwarcia poradni to 30 września.
 6. W czwartek o 19.00 zebranie z rodzicami gimnazjalistów z klas III, którzy przygotowują się do bierzmowania.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od 6.30 do 7.30, oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci. O 19.30 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za bluźnierstwa, które ją znieważają. Tego dnia nie będzie projekcji filmu. Następny seans filmowy będzie w sobotę 10 października o godz. 19.00.
 8. Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15 (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca). Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o 17.30. W tym roku Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci prowadzone będą przez poszczególne roczniki uczniów i uczennic ze szkoły podstawowej. Dlatego w poniedziałki w sposób szczególny zapraszamy klasy VI, we wtorki – klasy V, w środy – klasy IV, w czwartki – klasy III, w piątki – klasy I i II.
 9. W najbliższą niedzielę (4 października) na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie z kl. III gimnazjum uroczyście i publicznie wyrażą swoją wolę przystąpienia do ostatniego etapu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klasy III mają spotkanie katechetyczne w najbliższy piątek o 19.00. Obecność obowiązkowa.
 10. Scholka dziecięca ma próby w piątki o 17.00, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca.
 11. Przypominamy, że w środy od 17.30 do 19.00 w sali domu parafialnego otwarty jest punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu. Od października punkt będzie czynny tylko w drugie i czwarte środy miesiąca.
 12. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 10 (kl. nr 1).
 13. W tym roku nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową w niedzielę 11 października. Uwaga tego dnia jest jedna zmiana w porządku Mszy!!! Suma odpustowa o godz. 12.30. Nie ma Mszy o godz. 13.00.
 14. Przypominamy, że w każdy czwartek od 15.30 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Zajęcia są bezpłatne.
 15. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00 w sali domu parafialnego obok kancelarii.
 16. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.