47. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 47-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 25 października 2015 r. odbędzie się spotkanie z p. prof. Wojciechem Narębskim (ur. 1925), autorem książek, świadkiem historii, więźniem „Łukiszek” i sowieckich łagrów, żołnierzem Drugiego Korpusu Armii Andersa (w 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii), jednym z ostatnich żyjących uczestników bitwy pod Monte Cassino w 1944 r.), towarzyszem broni słynnego niedźwiedziaWojtka”, szeregowca, nosiciela pocisków do dział polskiej Armii podczas walk we Włoszech.

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się dwie części:

a) prezentacja książki pt. Działania Wileńskiej Brygady Piechoty podczas kampanii włoskiej 1944-45 autorstwa p. prof. Wojciecha Narębskiego,

b) rozmowa o patriotyzmie, łagrach sowieckich, Armii Andersa, bitwie pod Monte Cassino – wywiad na żywo z p. prof. Wojciechem Narębskim poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

Wstęp wolny. Spotkanie w niedzielę od godz. 19.00 do 20.00. Dojazd: autobusami nr 164, 204, 244 lub tramwajami nr 50, 24 – przystanek: Piaski Nowe.

Kontakt do prowadzącego: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl