27 niedziela zwykła – 4 października 2015

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałekwspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w piątek – święto błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.
 2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe dla dzieci są odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15. W tym roku są one prowadzone przez poszczególne roczniki uczniów i uczennic ze szkoły podstawowej. Dlatego w poniedziałki w sposób szczególny zapraszamy klasy VI, we wtorki – klasy V, w środy – klasy IV, w czwartki – klasy III, w piątki – klasy I i II. Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o 17.30.
 3. Przypominamy, że w drugie i czwarte środy miesiąca od 17.30 do 19.00 (w sali domu parafialnego) otwarty jest punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
 4. W każdy czwartek od 15.30 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Zajęcia są bezpłatne
 5. W naszej parafii rozpoczynają się duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 16 października w salce domu parafialnego o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież naszej parafii – uczniów gimnazjum, liceum oraz studentów i młodzież pracującą.
 6. Scholka dziecięca ma próby w piątki o 16.30.
 7. Zapraszamy na film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. W najbliższą sobotę (10 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II, będzie wyświetlony film fabularny pt. „Święty Filip Neri”. Wstęp wolny.
 8. W następną niedzielę (11 października) nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową. Tego dnia jest jedna zmiana w porządku Mszy!!! Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.30. Nie ma Mszy o godz. 13.00.
 9. Pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 20 października o godz. 19.00.
 10. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00 w sali domu parafialnego obok kancelarii.
 11. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Białoruska 10 (kl. nr 2).
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.