29. niedziela zwykła – 18 października 2015

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorekuroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  2. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek (20 października) o godz. 19.00.
  3. Młodzież z klasy I Gimnazjum rozpocznie cykl spotkań, przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania, od nabożeństwa, które odbędzie się w piątek 23 X o godz. 19.00. Na to nabożeństwo zapraszamy uczniów razem z rodzicami, którzy wręczą swoim dzieciom księgę Pisma Świętego.
  4. W najbliższą sobotę (24 października) o godz. 19.15, w auli św. Jana Pawła II, kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Wstęp wolny.
  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego. Tym razem gościć będziemy Wojciecha Zarębskiego (ur. 1925), uczestnika bitwy o Monte Cassino, żołnierza Armii Andersa w kampanii włoskiej. Spotkanie będzie za tydzień (25 października) w auli św. Jana Pawła II. Początek o godz. 19.00.
  6. W najbliższą niedzielę (25 października) siostry dominikanki klauzurowe z klasztoru przy ul. Mikołajskiej w Krakowie będą przed naszym kościołem zbierać dobrowolne datki na remont i utrzymanie swego domu zakonnego.
  7. Serdecznie zapraszamy na coroczne modlitewne czuwanie nocne na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę 7 listopada o godz. 12.00, a powrót w niedzielę w godzinach porannych. Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Białoruska 10 (kl. nr 3) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężaną na kwiaty. Do sprzątania naszej świątyni prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Włoska 17 (kl. nr 1).
  9. Zespół wokalno-instrumentalny, który śpiewem i grą upiększa liturgię w naszej parafii w każdą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.30, serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich, którzy również pieśnią lub grą na jakimś instrumencie, chcieliby chwalić Pana Boga. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Grzegorza.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.