32. niedziela zwykła 8 listopada 2015 r.

 

 1. Kalendarz liturgicznym na najbliższy tydzień. W poniedziałek – rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie; we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 2. Nasz dekanat został wyznaczony do objęcia patronatem parafii w Balicach, która buduje kościół. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie w całości przeznaczona na budowę świątyni w tej miejscowości.
 3. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie na zakwaszenie organizmu oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się we wtorek 10 listopada od 11.45 do 12.30, w ambulansie diagnostycznym, który będzie stał na placu przed domem parafialnym. Badania są nieodpłatne. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać ze stolika z prasą katolicką.
 4. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 10 listopada o godz. 19.00.
 5. W środę Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o godz. 18.00.
 6. Młodzież z klas III gimnazjum, wyjeżdżająca do Zakrzowa na dni skupienia, ma zbiórkę w piątek o 30. Wyjazd o godzinie 17.00.
 7. Dzieci mogą jeszcze dołączyć się Maryjnych Oddziałów Specjalnych (MOS), które będą walczyć ze złem przy pomocy modlitwy różańcowej. Deklaracje, które dzieci otrzymały w szkole lub na nabożeństwach różańcowych, podpisane i z odciśniętym kciukiem, można oddawać dziś po Mszach do ks. Wojciecha Dziobonia. Dzieci, które nie otrzymały deklaracji, a chciałyby się włączyć w to dzieło, mogą uzyskać informacje w zakrystii i od ks. Wojciecha pobrać stosowne deklaracje.
 8. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 14 listopada o godz. 19.00.
 9. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Włoska 17 (kl. schodowa nr 3) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Włoska 17 (kl. schodowa nr 4)
 10. W zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
 11. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w najbliższą niedzielę odbędzie się III ogólnopolska zbiórka pieniędzy na organizację Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W związku z tym pieniądze zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na ten cel.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.