33. niedziela zwykła – 15 listopada 2015 r.

 

 1. Kalendarz liturgicznym na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonny; w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dzisiaj o 17.30 odprawimy Nieszpory za zmarłych.
 3. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dziś odbywa się III ogólnopolska zbiórka pieniędzy na organizację Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W związku z tym pieniądze zebrane dziś na tacę będą w całości przeznaczone na ten cel.
 4. Młodzież z I i II klasy gimnazjum, przygotowująca się do bierzmowania, ma spotkanie katechetyczne w piątek 20 listopada o godzinie 19.00.
 5. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 21 listopada o godz. 19.00.
 6. W niedzielę 22 listopada o godzinie 19.00 w auli Jana Pawła II będzie spotkanie autorskie z Jerzym Biedrzyckim, podróżnikiem, reżyserem, autorem i gospodarzem popularnego programu telewizyjnego „Taka ryba”, który objechał z kamerą niemal cały świat. W trakcie spotkania będzie prezentacja multimedialna zdjęć i krótkich filmów z najodleglejszych zakątków ziemi.
 7. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 24 listopada o godz. 19.00.
 8. W tym tygodniu prosimy do sprzątania kościoła parafian z bloku przy ul. Włoska 19 (kl. schodowa nr 1)
 9. Nasza Parafia planuje w przyszłym roku współorganizować pielgrzymki zagraniczne i na terenie Polski. Na plakatach umieszczonych w gablocie ogłoszeń są informacje o terminach i cenach wyjazdów. Prosimy o zapoznanie się z tymi propozycjami.
 10. Zespół wokalno-instrumentalny, który śpiewem i grą upiększa liturgię w naszej parafii w każdą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.30, serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich, którzy również pieśnią lub grą na jakimś instrumencie, chcieliby chwalić Pana Boga. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Grzegorza.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.