Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2015 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest równocześnie ostatnią niedzielą roku liturgicznego.
 2. Kalendarz liturgiczny. We wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego Towarzyszy. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Tego dnia na wszystkich Mszach świętych będziemy święcić opłatki. Będzie je można nabyć we wszystkie niedziele Adwentu, przed i po każdej Mszy św.
 3. Dzisiaj o 17.30 odprawimy Nieszpory za zmarłych.
 4. Jutro mija dokładnie 12 lat od konsekracji naszej świątyni. Módlmy się za tych wszystkich, którzy swoją pracą, ofiarą pieniężną i modlitwą przyczynili się do jej zbudowania. Dla zmarłych prośmy o wieczne szczęście, a żyjącym wypraszajmy potrzebne łaski. Pamiętajmy w modlitwach szczególnie o ks. Andrzeju, pierwszym proboszczu naszej parafii.
 5. Dziś o godzinie 19.00, w auli św. Jana Pawła II, będzie spotkanie autorskie z Jerzym Biedrzyckim, podróżnikiem, reżyserem, fotografikiem, autorem i gospodarzem popularnego programu telewizyjnego „Taka ryba”, który objechał z kamerą niemal cały świat. W trakcie spotkania będzie opowiadał o swoich przygodach i zaprezentuje zdjęcia oraz krótkie filmy wykonane w najodleglejszych, egzotycznych zakątkach ziemi. Po spotkaniu będzie można kupić książkę Jerzego Biedrzyckiego i otrzymać autograf.
 6. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 24 listopada o godz. 19.00.
 7. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 28 listopada o godz. 19.00.
 8. Dzieci mogą jeszcze dołączyć się Maryjnych Oddziałów Specjalnych (MOS), które będą walczyć ze złem przy pomocy modlitwy różańcowej. Te, które nie otrzymały deklaracji, a chciałyby się włączyć w to dzieło, mogą uzyskać informacje w zakrystii i pobrać stosowne deklaracje. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 Maryjne Oddziały Specjalne uroczyście rozpoczną działalność. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 19 (kl. I) za sprzątanie świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku Włoska 19 (kl. nr II).
 10. Nasza Parafia planuje w przyszłym roku współorganizować pielgrzymki zagraniczne i na terenie Polski. Na plakatach umieszczonych w gablocie ogłoszeń są informacje o terminach i cenach wyjazdów. Prosimy o zapoznanie się z tymi propozycjami.
 11. Przypominamy, że w każdą ostatnią środę miesiąca radca prawny dr Anna Dygas udziela darmowych porad prawnych tym osobom, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną. Porady z zakresu prawa cywilnego będą udzielane w kancelarii parafialnej od godziny 00 do 19.00. Najbliższy termin otwarcia poradni to 25 listopada.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.