I niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką tego okresu liturgicznego jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku czci której odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Będziemy ją odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, natomiast w soboty o 7.00. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, Mszy św. roratniej nie odprawia się w niedzielę.
 2. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła; w czwartekwspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 3. Dziś na wszystkich Mszach świętych święcimy opłatki. Poświęcone opłatki będzie można nabyć od dziś w naszej świątyni we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej czasie wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Jednocześnie informujemy, że nikt ze służby liturgicznej naszej parafii nie roznosi opłatków.
 4. Dzisiaj o 17.30 odprawimy Nieszpory.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. Tego dnia Roraty wyjątkowo o 16.30. O 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.
 6. W sobotę od godz. od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy ludzi, którzy ją obrażają.
 7. W sobotę również dzień skupienia dla wszystkich grup, działających w naszej parafii oraz dla tych, którzy chcą w duchowy sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy o 10.30 Mszą św. w kościele. Po Mszy św. dalsze punkty programu będą realizowane w domu parafialnym. W programie dnia skupienia będzie: konferencja duchowa, przerwa na kawę i herbatę, praca w grupach. Na zakończenie o 15.00 odprawimy w kościele Koronkę do Bożego miłosierdzia. Tematyka dnia skupienia dotyczyć będzie daru Bożego miłosierdzia, jaki został ludziom ofiarowany, i jak mamy otworzyć się na niego, by przyjąć go do swojego życia i obdarowywać nim innych ludzi.
 8. Zapraszamy do czytelni prasy katolickiej, która jest czynna w każdą niedzielę od 8.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy osoby starsze do Przystani Złotego Wieku „Światło”. Jest ona czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
 9. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 12 grudnia o godz. 19.00.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 19 (kl. II) za sprzątanie świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku Włoska 19 (kl. nr III).
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.