III niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015

 1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Dzisiaj o 17.30 odprawimy Nieszpory.
 3. Podziemny Salon Artystyczny Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza na spotkanie autorskie z Dariuszem Walusiakiem, krakowskim historykiem, scenarzystą, reżyserem filmowym. Zaprezentuje on swój film pt. „Solidarność. Kruszenie murów”. Po filmie rozmowa o „Solidarności” i stanie wojennym. Spotkanie dziś o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.
 4. Parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę 19 grudnia. Spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.30 (z przerwą od 18.00 do 18.30). Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
 5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma spotkanie 16 grudnia o godz. 19.30.
 6. Gimnazjaliści z klasy I, przygotowujący się przyjęcia sakramentu bierzmowania, mają spotkanie katechetyczne w piątek (18 grudnia) o 19.00.
 7. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 19 grudnia o godz. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe.
 9. W tym tygodniu prosimy do sprzątania naszej świątyni parafian z bloku Łużycka 49 (kl. B).
 10. Przypominamy, że w święto Najświętszej Rodziny, czyli w najbliższą niedzielę po Bożym Narodzeniu (27 grudnia), chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie tych małżonków, którzy w roku 2015 r. mają swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30 i 35 rocznicę ślubu; na 10.00 srebrnych jubilatów i małżonków, którzy w tym roku obchodzili rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. i 15. rocznicę zawarcia małżeństwa; na 13.00 zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. i 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się w listę, która jest zakrystii. Przy zapisywaniu na Msze św. jubileuszowe i rocznicowe nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej. Zapisy trwać będą tylko do 17 grudnia.
 11. Plan wizyty duszpasterskiej będzie od jutra umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.