Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2015

  1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
  2. W czwartek ostatni dzień roku. O 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czasie nieszporów odśpiewane będą suplikacje. Bezpośrednio po nabożeństwie odprawimy Mszę św. koncelebrowaną z kazaniem, w czasie której dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski otrzymane od Niego w minionym roku. Wyrazem naszej dziękczynnej postawy będzie odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”.
  3. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – święto obowiązujące. Porządek Mszy św. taki sam jak w każdą niedzielę.
  4. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii.
  5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 47 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 47 (kl. B).
  6. Nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci na ferie do Łososiny Górnej od 15 do 20 stycznia. Są jeszcze wolne miejsca. Rodzice, którzy są tym zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Grzegorza, by dowiedzieć się szczegółów i odebrać kartę wyjazdu dla dziecka.
  7. Zapraszamy na koncert kolęd i jednocześnie wspólne kolędowanie, które odbędzie się w naszym kościele 6 stycznia o godz. 17.00. Wystąpią dzieci, młodzież i dorośli, którzy troszczą się w naszej parafii o piękno muzyki, śpiewu w czasie liturgii.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.