5. niedziela zwykła – 7 lutego 2016

  1. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia rozpoczniemy również w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Na Mszach będą głoszone nauki rekolekcyjne. Kolejne w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcjonistą będzie ks. dr Andrzej Kaszycki, były kanclerz kurii kieleckiej. Módlmy się wszyscy o łaski Ducha Świętego dla rekolekcjonisty i owoce duchowe dla całej naszej parafii. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kartki z programem są także na stoliku z prasą.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dołóżmy starań, aby cały Wielki Post był dla każdego z nas czasem szczególnego zbliżenia się do Pana Boga, pogłębienia modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem.
  3. Spowiedź rekolekcyjna będzie w najbliższą sobotę od godziny 8.00 do 11.00 oraz od 16.30 do 19.30, z przerwą od 9.00 do 9.30 oraz od 18.00 do 18.30. W tym dniu będzie także w naszej parafii Dzień Chorego. Na Mszę św. o 11.00 zapraszamy osoby starsze i chore. Podczas Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
  4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona o 30.
  5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka schodowa A) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. B.
  6. 15 lutego o 19.00 (w poniedziałek), w sali domu parafialnego, będzie spotkanie osób chętnych do włączenia się w przygotowanie III koncertu uwielbienia Chrystusa, który jest planowany w Boże Ciało.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.