1. niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2015 r.

 

  1. Dzisiaj o godzinie 30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa. W przyszłą niedzielę oraz w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o 16.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Rekolekcjami rozpoczęliśmy Wielki Post, czas w którym powinniśmy uczynić wszystko co w naszej mocy, aby przemienić nasze życie i przybliżyć się do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Nieocenioną pomocą duchową w odkrywaniu, jak bardzo Chrystus nas kocha są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu w następującym porządku: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.
  3. Dziękujemy dr Andrzejowi Kaszyckiemu za wygłoszone rekolekcje i życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka schodowa B) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. C.
  5. 15 lutego o 19.00 (w poniedziałek), w sali domu parafialnego, będzie spotkanie osób chętnych do włączenia się w przygotowanie III koncertu uwielbienia Chrystusa, który jest planowany w Boże Ciało.
  6. We wtorek o 19.00 kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  7. Uczniowie i uczennice z klasy I Gimnazjum, przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, mają spotkanie formacyjne w najbliższy piątek (19 lutego) o godz. 19.00.
  8. W sobotę (20 lutego) o 19.00, w auli Jana Pawła II, będzie kolejna projekcja filmu fabularnego z cyklu: „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
  9. Domowe hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa, które niesie pomoc również na terenie parafii Matki Bożej Różańcowej bardzo prosi o wsparcie jednym procentem podatku. Po każdej Mszy św. w niedzielę 21 lutego wolontariusze hospicjum będą rozdawać płyty CD z programem do rocznego rozliczenia PIT-ów oraz numer KRS hospicjum. Hospicjum kolejny rok sprawuje bezpłatną opiekę w domach nad nieuleczalnie chorymi, zarówno nowotworowo jak i przewlekle.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.