3. niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 r.

1. W piątek święto św. Kazimierza, królewicza – patrona Archidiecezji krakowskiej.
  2. Dzisiaj o godzinie 00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa.
  3. We wtorek o 19.00 kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  4. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy zapisywać ich na listę, które jest w zakrystii.
  5. W poniedziałek 7 marca o 19.30, w sali domu parafialnego, spotkanie organizacyjne przed III koncertem uwielbienia Chrystusa.
  6. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka schodowa D) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną.
  7. Z 4 na 5 marca, czyli z piątku na sobotę, przeżywać będziemy wydarzenie Roku Jubileuszowego o nazwie „24 godziny dla Pana”. Jest to inicjatywa Papieża Franciszka, który pragnie, aby był w Wielkim Poście szczególny czas łaski – cała doba poświęcona naszemu Panu i Zbawicielowi, który wyzwala nas z grzechów. Dlatego w wybranych kościołach naszej diecezji – w łączności ze Stolicą Apostolską – przez całą dobę będzie trwała spowiedź. W Krakowie na tę celebrację zostały wybrane 4 kościoły. Jednym z jest nasz kościół. W każdym z nich będą spowiadać także biskupi i misjonarze miłosierdzia, rozesłani w Środę Popielcową przez Papieża. U nas przez 24 godziny będzie spowiedź i adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, a w pewnych godzinach będą odprawiane Msze, a także modlitwy i medytacje.

Ramowy plan „Doby dla Pana” w naszym kościele:

19:00 – Nabożeństwo pokutne pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Rysia
ok. 20.30 – rozpoczęcie całodobowej adoracji i spowiedzi

23.00 – multimedialna Droga Krzyżowa

24.00 – Msza św.
2.30 – Różaniec  – część bolesna

3.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

4.30 – Litania do Bożego Miłosierdzia

5.30 – Litania do Matki Bożej Miłosierdzia

6:30 – Jutrznia

7.00 – Msza św.

12.00 – Msza św.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00 – Msza św. na zakończenie „Doby dla Pana”. O godz. 19.00 początek koncertu uwielbienia Chrystusa. Grać będzie zespół „Matula Band”.

21.00 – Apel Jasnogórski

W związku z tym wydarzeniem, informujemy, że intencja Mszy. św. która miała być odprawiona w piątek o 19.30 będzie odprawiona tego samego dnia, ale o godz. 18.00.

Następny termin sprzątania kościoła to sobota 12 marca. O sprzątanie prosimy  mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. E

1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.