49. zaproszenie do PSALMU

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza na spotkanie autorskie z harcmistrzem Rzeczypospolitej mgrem inż. Władysławem Zawiślakiem (ur. 1922), w czasie II wojny harcerzem Szarych Szeregów i żołnierzem Armii Krajowej, po II wojnie uczestnikiem tzw. Drugiej (antykomunistycznej) konspiracji, żołnierzem wyklętym, bohaterem narodowym walk o niepodległość Polski, więźniem politycznym okresu komunizmu (1946-1949), pisarzem, autorem książek „Wielka próba” i „Na Jej zew…”. Podczas wieczoru autorskiego z cyklu “historia ojczysta” na żywo o wierze, patriotyzmie i konspiracji – rozmowę z Władysławem Zawiślakiem poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ). Oprawa muzyczna: JS Guitar Solo.

Miejsce spotkania: Aula św. Jana Pawła II w podziemiu domu parafialnego przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych przy ul. Nowosądeckiej 41.

Czas spotkania: niedziela, 6 marca 2016 r. g. 19.00-21.00.

Dojazd na spotkanie: tramwajami nr 24, 50, autobusami nr 164, 204, 244 (przystanek “Piaski Nowe”).

Wstęp wolny.

Kontakt do organizatorów:

Kierownik PSALMU: Marek Mariusz TYTKO

E-mail: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl