4. niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

 

  1. Dzisiaj o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa.
  2. Dziś w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego będzie kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościć będziemy harcmistrza Rzeczypospolitej Władysława Zawiślaka (ur. 1922), który w czasie II wojny światowej był harcerzem Szarych Szeregów i żołnierzem Armii Krajowej, zaś po 1945 r. uczestnikiem tzw. „drugiej (antykomunistycznej) konspiracji”, żołnierzem wyklętym, bohaterem narodowym walk o niepodległość Polski, więźniem politycznym okresu komunizmu (1946-1949). Władysław Zawiślak jest autorem książek: „Wielka próba” i „Na Jej zew…”. Wieczór autorski odbędzie się w Auli św. Jana Pawła II. Początek o 19.00.
  3. W poniedziałek o 19.30, w sali domu parafialnego, spotkanie organizacyjne przed III koncertem uwielbienia Chrystusa, który będzie w Boże Ciało.
  4. Dzieci klas 3 szkoły podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na Mszę świętą we wtorek (8 marca) o godz. 18.00, podczas której będzie obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom książeczek-modlitewników. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami.
  5. W piątek (11 marca) o godz. 20.00 w naszym kościele będzie Multimedialna Droga Krzyżowa ulicami Jerozolimy VIA DOLOROSO . Zapraszamy.
  6. Młodzież z klas I Gimnazjum, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ma spotkanie katechetyczne w piątek (11 marca) o godz. 19.00.
  7. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 przy ul. Żabiej 20 w Krakowie zaprasza dzieci, młodzież oraz ich rodziców na „dzień otwarty” Szkoły Podstawowej nr 148 oraz Gimnazjum 32, który odbędzie się 12 marca od 9.00 do 13.00.
  8. O sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 51 kl. E.
  9. informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę na Litwę, która odbędzie się w terminie od 18 do 23 kwietnia. Trwają również zapisy na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów Maryjnych Europy, która jest planowana w terminie od 11 do 21 maja. Kilka ostatnich miejsc jest również na wyjazd obejmujący zwiedzanie 4 stolic: Wiednia, Pragi, Bratysławy i Budapesztu (27 do 31 maja). Szczegółowe informacje o cenach i terminach wszystkich pielgrzymek w tym roku są umieszczone w gablocie ogłoszeń.
  10. Plan rekolekcji wielkopostnych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie.

CZWARTEK – 10 marca
15.00 – Nauka dla dzieci z klas I – III
16.30 – Nauka dla dzieci z klas IV – VI
PIĄTEK – 11 marca
15.00 – Nauka dla dzieci z klas I – III
16.30 – Nauka dla dzieci z klas IV – VI
SOBOTA – 12 marca
16.00 – Spowiedź dla dzieci z klas IV – VI
16.30 – Msza św. dla dzieci z klas I – VI

 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.