50. jubileuszowe zaproszenie do PSALMU 10 kwietnia 2016 r.

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza na spotkanie z kapitanem Włodzimierzem Wolnym (ur. 3 VIII 1921 r.), członkiem przedwojennego Związku Strzeleckiego, uczestnikiem marszu szlakiem I. Kompanii Kadrowej w 1936 r., obrońcą Lwowa we wrześniu 1939 r., następnie w czasie II wojny harcerzem Szarych Szeregów i kapitanem Armii Krajowej, zgrupowania „Żelbet”, więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Plaszow, a po II wojnie – więźniem komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa w Krakowie (1956), mieszkańcem Woli Duchackiej. Podczas wieczoru autorskiego z cyklu “historia ojczysta” na żywo o wierze, patriotyzmie II Rzeczypospolitej i wojennej konspiracji – rozmowę z kapitanem Włodzimierzem Wolnym poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko z UJ. Oprawa muzyczna: JS Guitar Solo.

 

Miejsce spotkania: Aula św. Jana Pawła II w podziemiu domu parafialnego przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych przy ul. Nowosądeckiej 41.

Czas spotkania: niedziela, 10 kwietnia 2016 r. g. 19.00-21.00.

Dojazd na spotkanie: tramwajami nr 24, 50, autobusami nr 164, 204, 244 (przystanek “Piaski Nowe”).

Wstęp wolny.

Kontakt do organizatorów:

Kierownik PSALMU: Marek Mariusz TYTKO

E-mail: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl