5.niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2016

 

  1. Kalendarz Liturgiczny. W poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty, w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
  2. W najbliższą niedzielę na Mszy o 10.00 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o łaskę wytrwania w miłości do Jezusa i mocną wiarę. Z uwagi na to, że w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej przystępuje liczna grupa dzieci, prosimy, aby osoby bezpośrednio niezainteresowane tym wydarzeniem wybrały inną godzinę Mszy.
  3. Spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii będzie w sobotę 30 kwietnia od 9.00 do 10.00.
  4. Przypominamy, że w każdą ostatnią środę miesiąca radca prawny dr Anna Satława udziela darmowych porad z zakresu prawa cywilnego. Jest to propozycja dla osób potrzebujących, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną. Korzystający z pomocy opieki społecznej proszeni są o dostarczenie dokumentów, które to potwierdzają. Najbliższy termin otwarcia poradni to 27 kwietnia. Radca prawy będzie pełnić dyżur w kancelarii parafialnej od godziny 18.00 do 19.00.
  5. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła, będzie w sobotę 30 kwietnia po Mszy św. o 18.00. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. Pielgrzymka dziecięcej grupy modlitewnej Maryjnych Oddziałów Specjalnych (MOS) do Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu planowana jest na sobotę 14 maja. Wyjazd o godz. 8.00. Rodzice mogą w zakrystii odebrać dla swych dzieci karty zgłoszeniowe.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 53 (klatka schodowa C) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu naszą świątynię będą sprzątać rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  8. W sobotę (30 kwietnia) o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II kolejna projekcja filmu w ramach cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Walenty Antoni Czapliński (l. 90). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.