VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski; w środę – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa; w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; w piątek – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
 2. We wtorek, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klasy III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjęły do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o łaskę wytrwania w miłości do Jezusa i mocną wiarę.
 4. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na VII niedzielę wielkanocną, czyli na przyszłą niedzielę.
 5. W piątek spowiedź od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci, zaś o 19.30 dla gimnazjalistów, przygotowujących się do bierzmowania.
 6. W sobotę kapłani odwiedzą chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
 7. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 8. Pielgrzymka dziecięcej grupy modlitewnej Maryjnych Oddziałów Specjalnych (MOS) do Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu planowana jest na sobotę 14 maja. Wyjazd o godz. 8.00. Rodzice mogą w zakrystii odebrać dla swych dzieci karty zgłoszeniowe.
 9. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 klatka schodowa D.
 10. Młodzież z I klasy Gimnazjum, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, weźmie udział w wyjeździe formacyjnym, trwającym od 20 do 22 maja. Karta wyjazdu oraz wszelkie informacje u ks. Grzegorza.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Bronisław Ludwik Kusina (l. 87). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.