VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; w sobotę – święto św. Macieja apostoła.
 2. We wtorek (10 maja) o 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy.
 3. W piątek (13 maja) rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
 4. W sobotę (30 kwietnia) o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II kolejna projekcja filmu w ramach cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
 5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w najbliższą niedzielę odbędzie się ogólnopolska składka na Organizację Światowych Dni Młodzieży  
 6. Pielgrzymka dziecięcej grupy modlitewnej Maryjnych Oddziałów Specjalnych (MOS) do Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu planowana jest w najbliższą sobotę (14 maja). Wyjazd o godz. 8.00. Rodzice mogą w zakrystii odebrać dla swych dzieci karty zgłoszeniowe.
 7. Młodzież z I klasy Gimnazjum, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, weźmie udział w wyjeździe formacyjnym, trwającym od 20 do 22 maja. Karta wyjazdu oraz wszelkie informacje u ks. Grzegorza.
 8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 (klatka schodowa D) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. E.
 9. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe są odprawiane o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 10. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Adam Aleksander Grochal  (l. 90 ). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.