NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15 maja 2016 r.

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła czas wielkanocny. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  3. Dziś we wszystkich polskich parafiach odbywa się czwarta ogólnopolska składka na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
  4. W sobotę (21 maja) o 19.00 w auli św. Jana Pawła II będzie kolejna projekcja filmu w ramach cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
  5. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 (klatka schodowa E) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. F.
  6. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe są odprawiane o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  7. Przypominamy, że działa przy naszej parafii Pogotowie Duchowe dla osób w kryzysie duchowym, potrzebujących rozmowy z duszpasterzem. Kapłani mają dyżur w środy od 16.00 do 17.00 i czwartki od 19.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej. W tych godzinach nie załatwiamy spraw kancelaryjnych. Jednocześnie informujemy, że co drugą środę miesiąca, od 17.00 do 19.00, w sali domu parafialnego, jest czynny punkt informacyjny tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu. Najbliższy termin to 25 maja.
  8. Zapraszamy na III koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Jest to piękna forma modlitwy, w której chcemy z aniołami i świętymi w niebie wielbić Tego, który jest godzien, by szukać Jego Oblicza i wpatrywać się w Jego Twarz. Koncert uwielbienia będzie w Boże Ciało (26 maja) od 19.30 do 21.30.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Roman Piwoński (l. 79 ). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.