Niedziela Trójcy Świętej – 22 maja 2016

 

  1. Dziś kończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia, z jednym wyjątkiem, porządek Mszy jest taki jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy o 19.30. O tej godzinie rozpocznie się koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Będzie on trwać do 21.30. Procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla rozpocznie się zaraz po zakończeniu Mszy św. o 13.30. Ołtarze będą zlokalizowane w tych samych miejscach, w których co roku były budowane. O ich przygotowanie prosimy mieszkańców następujących bloków:

I ołtarz (przy ul. Podedworze) – Łużycka 63 (klatka E i F),

II ołtarz (przy Sz. Podst. nr 27) – Łużycka 65  (klatka A i B),

III ołtarz (przy bloku Łużycka 53) – Łużycka 65 (klatka C i D),

IV ołtarz (przy bloku Łużycka 47) – Łużycka 65 (klatka E i F). Spotkanie organizacyjne dla budujących ołtarze będzie jutro (23 maja) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. Prosimy o przyjście reprezentantów z wyznaczonych klatek schodowych.

  1. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę sypania kwiatów. Będzie ona w środę (25 maja) o 19.00.
  2. Dziś o godzinie 19.00 będzie kolejne spotkanie Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego. Tym razem gościć będziemy dr Aleksandrę Ziółkowską-Boehm, pisarkę z USA. Jest ona członkinią amerykańskiego PEN-Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich na Obczyźnie oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich. Aleksandra Ziółkowska przez dwa ostatnie lata życia Melchiora Wańkowicza była jego asystentką. To właśnie jej pisarz zapisał swoje archiwum i zadedykował ostatnią pracę „Karafka La Fointaine’a”. Tematy, które pisarka porusza w swoich książkach, to między innymi polskie losy naznaczone wojną światową.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 (klatka schodowa F) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. G.
  4. We wtorek (24 maja) o 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Serdecznie zapraszamy także tych, którzy do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w biblijnych spotkaniach a chcą pogłębić swoją wiedzę związaną z Pismem Świętym.
  5. Przypominamy, że w każdą ostatnią środę miesiąca radca prawny dr Anna Satława udziela darmowych porad z zakresu prawa cywilnego. Jest to propozycja dla osób potrzebujących, których nie stać na obsługę prawną. Najbliższy termin otwarcia poradni to 25 maja. Radca prawy będzie pełnić dyżur w kancelarii parafialnej od godziny 18.00 do 19.00.
  6. Z okazji Dnia Matki, w piątek (27 maja) o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji żyjących i zmarłych matek. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swojej mamie i zamówiły za nią na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swoją mamę na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
  7. W niedzielę 29 maja, po każdej Mszy św., wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa, które obejmuje chorych również z naszej parafii, będą zbierać datki do puszek. Hospicjum sprawuje całościową opiekę nad chorymi nowotworowo. Pomoc chorym całkowicie uzależniona jest od ludzi dobrej woli, gdyż Hospicjum nie posiada kontraktu z NFZ-em.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.