IX niedziela zwykła – 29 maja 2016 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych; w środę – wspomnienie św. Justyna męczennika; w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała i pierwszy czwartek miesiąca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewag ludzi, którzy ja obrażają.
  2. Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa, które obejmuje chorych również z naszej parafii, będą zbierać datki do puszek. Hospicjum sprawuje całościową opiekę nad chorymi nowotworowo. Pomoc chorym całkowicie uzależniona jest od ludzi dobrej woli, gdyż Hospicjum nie posiada kontraktu z NFZ-em.
  3. W środę (1 czerwca) o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji dzieci. Zachęcamy rodziców, aby zamówili na ten dzień Mszę św. za swoje dziecko. Zamawiamy Mszę św. wpisując dziecko na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
  4. W pierwszy piątek miesiąca kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msza św. dla dzieci o 16.30, natomiast o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy o 16.30 zapraszamy dzieci do auli św. Jana Pawła II na film.
  5. W sobotę (4 czerwca), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii.
  6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 (klatka schodowa G) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. H.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.