X niedziela zwykła – 5 czerwca 2016

  1. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w piątek – wspomnienie błog. Bogumiła, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  2. W sobotę (11 czerwca), podczas Mszy św. o godz. 18.00, z rąk biskupa Jana Zająca 38 młodych ludzi z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji i zapraszamy do uczestnictwa w tej Eucharystii. Zachęcamy do udziału w Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. W środę (8 czerwca) podczas Mszy o godz. 18.00 kandydaci do Bierzmowania odnowią przyrzeczenia Chrztu Świętego i przyjmą od swych rodziców krzyż. Prosimy o obecność rodziców kandydatów, ponieważ podczas Mszy będą wręczać krzyż swojemu dziecku. W czwartek (9 czerwca) podczas Mszy św. o 18.00 kandydaci do Bierzmowania otrzymają Pismo Święte. W piątek (10 czerwca) kandydaci do Bierzmowania przychodzą do kościoła na godz. 20.00. O tej godzinie rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które zapraszamy rodziców, rodzeństwo, świadków oraz wszystkich, którzy chcą pomodlić się z młodzieżą.
  3. Msza św. dziękczynna za dar Sakramentu Bierzmowania, z prośbą o pełne korzystanie z owoców tego Sakramentu, będzie odprawiona w niedzielę 12 czerwca o godz. 13.00. Zapraszamy bierzmowanych wraz z ich najbliższą rodziną.
  4. Kandydaci do bierzmowania z klasy II gimnazjum mają spotkanie katechetyczne w piątek (10 czerwca) o 19.00.
  5. We wtorek (7 czerwca) o 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Serdecznie zapraszamy także tych, którzy do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w biblijnych spotkaniach a chcą pogłębić swoją wiedzę związaną z Pismem Świętym.
  6. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w sobotę 18 czerwca o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 (klatka schodowa H) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 57 kl. A.
  8. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Skorzęcina k/Gniezna w dniach od 8 do 14 sierpnia. W programie wyjazdu są wycieczki do Lichenia, Gniezna, Biskupina oraz pobyt nad jeziorem. Szczegóły wyjazdu oraz karty wycieczki u ks. Grzegorza.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Aniela Jędrzejowska (l.93) i Andrzej Władysław Łaskawski (l. 75 ). Wieczne odpoczywanie, racz i dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.