12 niedziela zwykła – 19 czerwca 2016 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Wczoraj (18 czerwca) odbyło się posiedzenie Rady Parafialnej, Uczestniczyli w niej także nowi członkowie wybrani z poszczególnych kręgów Domowego Kościoła. Ksiądz Proboszcz zapoznał Radę Parafialną z bieżącymi sprawami gospodarczymi, dotyczącymi naszej parafii. Poinformował, że prof. Wincenty Kućma przedstawi po wakacjach plan koncepcyjny projektu malowania wnętrza naszego kościoła. Podczas posiedzenia Rady Parafialnej ks. Proboszcz poinformował o tegorocznych inwestycjach w naszej świątyni oraz o planach na najbliższą przyszłość. 29 czerwca 2017 będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia erygowania naszej parafii. Jest to dobra okazja do zorganizowania wielu wydarzeń, które pomogą jeszcze bardziej zintegrować wspólnotę parafialną. Zostali powołani przewodniczący zespołów, które się tym zajmą. W najbliższych miesiącach będą skierowane zaproszenia do ogółu parafian z prośbą o pomoc.
 3. Jutro (20 czerwca) o 19.15 będzie odprawiona Msza św. dla Grupy modlitewnej oraz dla Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy choć raz uczestniczyli w tych spotkaniach w kończącym się roku formacyjnym.
 4. We wtorek 21 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele będzie spotkanie organizacyjne dla tych wszystkich, którzy zgłosili gotowość przyjęcia młodych pielgrzymów, przybywających na Światowe Dni Młodzieży.
 5. W tym roku minęła 5. rocznica erygowania Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W tym miejscu każdego 22 dnia miesiąca jest odprawiane archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Co miesiąc w ten dzień pielgrzymują wyznaczone dekanaty z naszej diecezji. W tym miesiącu na tę uroczystość został zaproszony między innymi nasz dekanat, a więc i nasza parafia. 22 czerwca, czyli w najbliższą środę, o 17.00 będzie odprawiona Msza święta, po której odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości wszyscy przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia zyskując odpust Roku Miłosierdzia.
 6. Z okazji Dnia Ojca, w czwartek (23 czerwca) o godzinie 18.00, będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji żyjących i zmarłych ojców. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swoim ojcu i zamówiły za niego na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swojego ojca na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.
 7. W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27 będzie odprawiona tego dnia o godz. 8.00. Zapraszamy na nią także rodziców i nauczycieli.
 8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 57 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 57 kl. C.
 9. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci do Skorzęcina k/Gniezna w dniach od 8 do 14 sierpnia. Szczegółowe informacje na temat wyjazdu oraz karty wycieczki u ks. Grzegorza.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która jest planowana w terminie od 22 do 30 sierpnia, oraz na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 24 września do 1 października. Zapisy tylko do końca czerwca.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.