14. niedziela zwykła – 3 lipca 2016

 

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie; w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  2. Informujemy, że osoby pragnące uczestniczyć w całym programie spotkań z Papieżem Franciszkiem, w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, powinny zarejestrować się poprzez stronę internetową www.krakow2016.com. Będzie też istniała możliwość uczestnictwa w wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym bez dokonywania wcześniejszej rejestracji. Podczas spotkań na Błoniach w czwartek i piątek większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Dla tych, którzy nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych. Na Błoniach dla osób niezarejestrowanych nie przewiduje się kart wstępu. Na spotkanie z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae w Brzegach w sobotę i niedzielę przewiduje się dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych. Karta wstępu umożliwi wejście do dalszych sektorów zarówno na sobotnie czuwanie o 19.30, jak i na niedzielną Eucharystię o 10.00 . Osoby zainteresowane kartami wstępu proszone są o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii do 7 lipca (czwartek).
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 57 kl. D za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. A.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci do Skorzęcina k/Gniezna w dniach od 8 do 14 sierpnia. Szczegółowe informacje na temat wyjazdu oraz karty wycieczki u ks. Grzegorza.
  5. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Chmura (l. 78). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.