24. niedziela zwykła – 11 września 2016 r –

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; W środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa.
 2. We wtorek (13 września) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
 3. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 65 kl. D za sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. E.
 4. Do 30 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
 5. Przypominamy, że w każdy czwartek od 16.00 do 18.30 w domu parafialnym jest otwarta „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Szukamy wolontariuszy od 18 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej sprawnym działaniu. Osoby chętne proszone są o osobiste zgłoszenie się w zakrystii do ks. Wojciecha Dziobania.
 6. Wznawiamy po wakacyjnej przerwie działalność tzw. Pomocy Duchowej dla osób potrzebujących rozmowy na tematy wiary, duchowości i spraw moralnych. Ksiądz Wojciech Dzioboń będzie dyżurował w środy od 16.00 do 17.00, zaś Piotr w czwartki od 19.00 do 20.00. Kapłani dyżurują w kancelarii parafialnej. Spraw kancelaryjnych nie załatwiamy w tym czasie. Możliwe jest również umówienie się telefoniczne na rozmowę z kapłanem w innym terminie. Informacje w gablocie ogłoszeń.
 7. Zapraszamy na kolejny film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie w sobotę 17 września o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
 8. Schola dziecięca, działająca przy naszej parafii, będzie ma swoje spotkania w każdy piątek o godz. 17.00. Do scholi zapraszamy wszystkie dzieci z klas od 1 do 6, które lubią śpiewać i chcą w ten sposób modlić się i chwalić Pana Boga.
 9. Zespół wokalno-instrumentalny „Cantate Rosariae”, który animuje śpiew podczas Mszy św. o 19.30, zaprasza do współpracy wszystkich, którzy, śpiewem lub grą na instrumencie, chcą zaangażować się w niedzielną Eucharystię. Szczegóły u ks. Grzegorza.
 10. Chór parafialny „Kanon” zaprasza mężczyzn i kobiety, w każdym wieku, którzy chcą śpiewem wielbić Boga. Próby chóru odbywają się w środy od 19.30 do 21.00.
 11. W najbliższy piątek (16 września) o godz. 18:00, w Domu Kultury Piaskownica, odbędzie się koncert charytatywny „Obudźmy Słońce”, połączony z konkursem talentów. Podczas tego wydarzenia będą zbierane pieniądze na rehabilitacje Wojtusia ze Szkoły Podstawowej nr 27, który w ubiegłym roku zapadł w śpiączkę. W maju skończył 10 lat i dzięki rehabilitacji zaczyna już reagować na otoczenie. Tydzień temu zaczął się uśmiechać, jest już w stanie minimalnej świadomości, ale aby wyzdrowiał niezbędna jest kosztowna rehabilitacja. Pomóżmy, liczy się każda złotówka. Dla wszystkich darczyńców koledzy i koleżanki ze szkoły Wojtusia przygotowali specjalne kwiatuszki.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.