Spotkanie z Juliuszem Łuciukiem, polskim kompozytorem, teoretykiem muzyki i muzykologiem 54. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 54-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 25 września 2016 r. odbędzie się spotkanie z maestro Juliuszem Łuciukiem (ur. 1927), wybitnym kompozytorem należącym do ścisłej czołówki polskich twórców muzyki religijnej, muzykologiem, teoretykiem muzyki, uczniem Zdzisława Jachimeckiego w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Nadii Bulanger [czyt. Bulanżé:] i Maxa Deutscha [czyt.: Dojcza] w Konserwatorium w Paryżu. Biogram Juliusza Łuciuka znajduje się w „Encyklopedii Muzycznej”. Jego nazwisko weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki XX i XXI wieku

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Muzyka ojczysta” – złożą się dwie części:

a) rozmowa – wywiad na żywo z maestro Juliuszem Łuciukiem (prowadzenie: dr Marek Mariusz Tytko, UJ).
b) „Litania polska” (1984) (słowa: ks. Jan Twardowski, muzyka: Juliusz Łuciuk).

Wstęp wolny.

Spotkanie w niedzielę 25 IX 2016 od godz. 19.00 do 21.00. Dojazd: autobusami nr 164, 204, 244 lub tramwajami nr 50, 24 – przystanek: Piaski Nowe.

Kontakt do prowadzącego: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl