25 niedziela zwykła – 18 września 2016

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie świętego Januarego, biskupa i męczennika; we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę – święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty; w czwartek – wspomnienie błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki sióstr albertynek; w piątek – wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny.
  2. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 65 kl. E za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. F.
  3. Przypominamy, że tylko do 30 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
  4. Zapraszamy na kolejny film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie w sobotę 24 września o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
  5. Zapraszamy parafian z bloku Bochenka 25, 25 A1, 25 A2, 25 B1 na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w piątek 30 września o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie.
  6. Raz jeszcze przypominamy, że w każdy czwartek od 16.00 do 18.30, w sali domu parafialnego, jest czynna „Świetlica Złotego Wieku” dla osób starszych. Szukamy wolontariuszy od 18 roku życia, którzy chcieliby pomóc przy jej sprawnym działaniu. Osoby chętne do tego działania proszone są o zgłoszenie się do ks. Wojciecha Dziobonia.
  7. Chór parafialny „Kanon” zaprasza mężczyzn i kobiety, w każdym wieku, którzy chcą śpiewem wielbić Boga. Próby chóru odbywają się w środy od 19.30 do 21.00.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.