26. niedziela zwykła – 25 września 2016

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w czwartek – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00, w Domu Parafialnym, w Auli św. Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie z Juliuszem Łuciukiem, wybitnym kompozytorem należącym do ścisłej czołówki polskich twórców muzyki religijnej, muzykologiem i teoretykiem muzyki. Jego nazwisko weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki XX i XXI wieku. W trakcie wieczoru autorskiego zaprezentowana będzie słynna „Litania polska” (1984). Muzykę do słów poety ks. Jana Twardowskiego skomponował Juliusz Łuciuk.
 3. W poniedziałek (26 września) o godz. 17.00 w kościele będzie pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
 4. We wtorek (27 września) o 19.00 spotkanie dla Gimnazjalistów klas III, którzy przygotowują się do bierzmowania. W najbliższą niedzielę (2 października) na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie z kl. III gimnazjum uroczyście i publicznie wyrażą swoją wolę przystąpienia do ostatniego etapu przygotowania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 5. W piątki o godz. 16.15 odbywają spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, które chcą dołączyć do tej grupy.
 6. W najbliższy piątek (30 września) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców. Na tej Mszy św. będzie poświęcenie i wręczenie różańców. Zaraz po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 7. Zapraszamy parafian z bloku Bochenka 25, 25 A1, 25 A2, 25 B1 na dodatkową Mszę świętą, która zostanie odprawiona w piątek 30 września o godz. 19.00 w intencji mieszkańców z tych klatek schodowych. Po Mszy św. będzie spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie.
 8. W sobotę (1 października), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od 9.00 odwiedzać chorych. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii. Tego dnia po Mszy św. wieczornej odprawimy Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
 9. Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej będziemy przeżywać 9 października. Suma odpustowa o 12.30. Nie będzie Mszy o 13.00.
 10. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 65 kl. F za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 67 kl. A.
 11. Przypominamy, że do tylko 30 września trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy.
 12. Zapraszamy na konferencję „Prawo do życia bez wyjątku”, która odbędzie się w dniu 27 września 2016 r. (wtorek) o godz. 18:00 w sali Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej 3. Główną prelegentką będzie Irene van der Wende – holenderska działaczka pro-life, która w młodości dokonała aborcji dziecka poczętego w wyniku gwałtu. Dziś Irene jeździ po świecie ze świadectwem, w którym mówi, że aborcja nie tylko jej nie pomogła, ale była gorszą traumą niż samo zgwałcenie.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Ewa Fijoł (l. 70) i Andrzej Stryjakowski (l. 60). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.