55. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 55-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 30 października 2016 r. odbędzie się spotkanie z Andrzejem Chytkowskim, nauczycielem, autorem książki historycznej pt. „Lotnicy z Prokocimia” o światowym fenomenie ponad 20. pilotów prokocimskich, wywodzących się z jednej ówczesnej podkrakowskiej wsi, walczących na Zachodzie po stronie aliantów podczas II wojny światowej.

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się dwie części:

  1.  przedstawienie książki, „Lotnicy z Prokocimia
  2.  rozmowa na żywo z Autorem, którą przeprowadzi dr Marek Mariusz Tytko, UJ).

Wstęp wolny.

Spotkanie w niedzielę 30 października 2016 od godz. 19.00 do 21.00. Dojazd: autobusami nr 164, 204, 244 lub tramwajami nr 50, 24 – przystanek: Piaski Nowe.

Kontakt do prowadzącego: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl