33. niedziela zwykła – 13 listopada 2016 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W czwartek – liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w piątek – wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny; w sobotę – wspomnienie błog. Salomei.
 2. Dziś w naszej diecezji zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
 3. Dziś o godz. 16.00, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 4. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 15 listopada o godz. 19.00.
 5. Zapraszamy parafian z bloku Bochenka 25 B2, 25 C1, 25 C2, 25 D na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w piątek 18  listopada o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II Gimnazjum będzie w najbliższy piątek (18 listopada) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 7. Zapraszamy na kolejny film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie sobotę (19 listopada) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
 8. Chcemy, aby Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana był w naszej parafii wydarzeniem religijnym o doniosłym charakterze. Z pewnością jedną z najlepszych form przygotowania duchowego do niego jest przystąpienie do sakramentu pokuty. Dlatego w sobotę 19 listopada od 19.00 do 21.00 będzie w naszym kościele cicha adoracja Pana Jezusa obecnego w Eucharystii, a w tym czasie wszyscy kapłani będą dyżurować w konfesjonale.
 9. Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie Nowym Prokocimiu zaprasza na Koncert Cecyliański, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 16.00. Wystąpi między innymi nasz chór parafialny „Kanon”, pod dyrekcją Grażyny Bronowickiej.
 10. Oaza Rodzin zaprasza na warsztaty dla małżonków i narzeczonych, którą odbędą się 20 listopada 2016 o godz. 15.30 w auli św. Jana Pawła II. Jest to okazja na nie tylko na miłe spędzenie czasu w nastrojowej atmosferze, ale także poznawanie siebie od strony psychologicznej. Spotkanie trwać będzie ok 2 godziny i na ten czas będzie zapewniona opieka dla dzieci. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na ulotkach na stoliku z prasą. Zapisy w zakrystii lub poprzez adres mailowy dkpiaski@gmail.com
 11. Firma Green Office Ecologic, mająca rekomendację Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadzi w naszym dekanacie zbiórkę zużytego (także zepsutego) sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na pomoc dla ludzi biednych, mieszkających w krajach misyjnych i na terenach objętych wojną. Zużyte sprzęty AGD, a także komputery, drukarki, monitory, telewizory itp. można składać na placu przed domem parafialnych od rana w czwartek 17 listopada do godziny 10.30. O tej godzinie specjalne samochody zabiorę zebrane tzw. elektroodpady. Proszę niczego nie przynosić po godzinie 10.30 w czwartek 17 listopada!!!
 12. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 69 kl. C za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 69 kl. D.
 13. 23 listopada o godz. 19.00, w naszym kościele, z okazji wspomnienia św. Cecylii, odbędzie się „Recital Organowy” w wykonaniu młodych organistów: Pawła Lelka i Kacpra Orzechowskiego. Serdecznie zapraszamy. 
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.