I niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – święto św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 2. Decyzją księdza Kard. Stanisława Dziwisza, każdy dekanat obejmuje swoim patronatem jedną z parafii naszej diecezji, która buduje kościół. Dlatego dziś gościmy u nas ks. Jerzego Zubera, proboszcza parafii w Balicach, który głosi kazania i prosi nas o wsparcie finansowe na budowę kościoła w tej miejscowości.
 3. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 29 listopada o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy do naszego kościoła na Wieczór Uwielbienia, który będzie w czwartek 1 grudnia od 20.00 do 21.30. Będzie on kontynuacją adoracji  w ciszy, która jak zwykle będzie trwać do godz. 20.00. Podczas Wieczoru Uwielbienia będziemy śpiewać pieśni o potędze i miłości naszego Boga.
 5. W naszej parafii powstała nowa grupa formacyjna, do której zapraszamy młodzież studiującą i pracującą. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 20.00 w sali domu parafialnego.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek (2 grudnia) kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W sobotę (3 grudnia), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii.
 8. W sobotę 3 grudnia, po Mszy świętej  wieczornej, w naszym kościele będzie spotkanie z Lechem Dokowiczem, który da świadectwo o swoim wielkim nawróceniu, jakie dokonało się w jego życiu. Dlatego Różaniec z okazji pierwszej soboty miesiąca będzie odprawiony o godzinie 17.15.
 9. Lech Dokowicz – producent i operator filmowy. Ojciec pięciorga dzieci. W latach 1986-88 pracował jako oświetleniowiec w Bawarskiej Operze i Teatrze Narodowym w Monachium. W 1988 założył i do 1990 prowadził grupę teatralną Anton-Fingerle-Zentrum w Monachium. W latach 1991-94 był asystentem Chrisa Karpa, szwajcarskiego operatora filmowego. Od 1995 pracuje jako niezależny producent oraz operator filmowy. Produkował filmy dokumentalne, reportaże, seriale TV dla niemal wszystkich ważnych niemieckich stacji telewizyjnych. Od 2001 produkował filmy dokumentalne dla Telewizji Polsat, a od 2006 dla TVP1 oraz TVP2. Jako operator i producent filmowy współtworzył niemiecką scenę techno. Porzucił działalność po tym, jak – według jego relacji – odkrył związki elity środowiska z praktykami okultystycznymi i satanistycznymi oraz ich podświadomym propagowaniem wśród uczestników imprez.
 10.  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 10 klatka schodowa III i IV.
 11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Orski (l. 69), Marian Kowal (l.66), Wiesław Julian Skocz (l 69). Prośmy o Miłosierdzie Boże dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.