III niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
 2. Dziękujemy licznej grupie osób z bloku Bochenka 14 (klatka schodowa I) za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji  dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 14 klatka schodowa II.
 3. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 13 grudnia o godz. 19.00.
 4. W najbliższą sobotę (17 grudnia) będzie w naszej parafii, jak co roku w Adwencie, kilkugodzinny dzień skupienia dla osób należących do grup parafialnych, oraz dla tych, którzy chcą jak najlepiej duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy o godz. 10.00 Mszą świętą. W programie dnia skupienia będzie także konferencja duchowa, przerwa na kawę i herbatę, film związany z tematyką oraz półgodzina adoracja Pana Jezusa w ciszy, z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Temat dnia skupienia: „Ja Jestem- co ty o Mnie wiesz?” Tajemnica obecności Jezusa Chrystusa w Sakramencie Eucharystii.
 5. Jak już informowaliśmy, w święto św. Szczepana chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w poprzednich latach, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2016 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili  lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubuna 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwana 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 latna 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się na listę, która jest zakrystii. Poszczególne Msze święte tego dnia będą odprawiane właśnie w intencji tych małżeństw, którzy się zapiszą. Zapisy trwać będą tylko do 18 grudnia włącznie. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 1. W przyszłą niedzielę (18 grudnia) w naszej parafii przeprowadzimy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby przynajmniej przez święta nikt z naszej rodziny parafialnej nie był głodny.
 2. Również w przyszłą niedzielę (18 grudnia) wolontariusze Świetlicy „Przystań Złotego Wieku” będą rozprowadzać ozdoby Bożonarodzeniowe, wykonane podczas zajęć świetlicowych. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na działanie świetlicy. Przy tej okazji raz jeszcze zapraszamy osoby w „złotym wieku” oraz wolontariuszy chętnych do pomocy w prowadzeniu tego dzieła. Świetlica jest czynna w każdy czwartek od 15.30 do 19.00.
 3. Plan wizyty duszpasterskiej będzie od jutra umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
 4. Już dziś informujemy, że spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w czwartek 22 grudnia od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00.
 5. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności Lidia Maria Zydroń-Fiedor (l. 83). Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niej. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.