4 niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

 

 1. Dziś w naszej parafii przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby przynajmniej przez święta nikt z naszej rodziny parafialnej nie był głodny. 
 2. Również dziś wolontariusze Świetlicy „Przystań Złotego Wieku” będą rozprowadzać ozdoby Bożonarodzeniowe, wykonane podczas zajęć świetlicowych. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na działanie świetlicy, która jest czynna w każdy czwartek od 15.30 do 19.00.
 3. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas: Rodzinnych Domów Dziecka, Ośrodków dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje.
 4. Raz jeszcze informujemy, że spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w czwartek 22 grudnia od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00.
 5. Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium w czwartek 22 grudnia. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., po której odbędzie się Procesja Światła.
 6. W piątek (23 grudnia) od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, którzy chcą się wyspowiadać przed Świętami Bożego Narodzenia i przyjąć Pana Jezusa w Sakramencie Eucharystii. Prosimy zapisywać chorych na listę, która jest w zakrystii.
 7. W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 zostanie odprawiona ostatnia Msza św. Roratnia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z Pasterki, zgodnie z decyzją Ks. Kardynała, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Jak co roku diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15.
 8. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w poniedziałek, w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w te dni będą odprawiane w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 9. Plan wizyty duszpasterskiej jest umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Bochenka 14 (klatka schodowa II) za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 16, w dniu i godzinach uzgodnionych z Panem Kościelnym.
 11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności  Jan Siuda (l. 59). Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niego. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.