1 stycznia 2017 Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjansu, biskupów i doktorów Kościoła; piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia przypada również Pierwszy Piątek miesiąca. Podczas każdej Mszy świętej będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  2. W piątek nasza młodzież z Ruchu Światło-Życie sprzedawać będzie przed kościołem kadzidło i kredę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zimowy wyjazd na rekolekcje.
  3. W sobotę (7 stycznia), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii.
  4. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Bochenka 18 za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji  dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 20.
  5. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu grup muzycznych i zespołów działających w naszej parafii. Zaprezentują się: Chór „Kanon”, Diakonia Muzyczna, Schola „Piaskowe Perełki”, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Cantate Rosariae”. Koncert odbędzie się w kościele 8 stycznia o 16.30.
  6. Już dziś informujemy, że opłatek dla wszystkich grup działających w naszej parafii będzie w niedzielę 15 stycznia o 14.30.
  7. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie kilka dni wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby na kolędę przygotować w mieszkaniu godne miejsce do modlitwy: z krzyżem, zapalonymi świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Wodę można zabierać z zakrystii.
  1. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem.