8. niedziela zwykła – 26 lutego 2017 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w środę – Środa Popielcowa; w sobotę – święto św. Kazimierza królewicza, jednego z patronów archidiecezji krakowskiej.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje. Szczegółowy plan jest umieszczony w internecie, w gablotach ogłoszeń oraz na ulotkach, które można zabrać ze stolika z prasą religijną.
  3. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Łużycka 93 za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji  dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 7.
  4. Dziś, w ramach spotkań autorskich w Podziemnym Salonie Artystycznym Literacko-Muzycznym, gościć będziemy znanego aktora Leszka Pniaczka. W pierwszej części wieczoru autorskiego przedstawi on w interpretacji aktorskiej kilkanaście najpiękniejszych wierszy Karola Wojtyły; zaś w drugiej, opowie o swoim życiu, nawróceniu do Pana Boga, i fascynacji osobą świętego Jana Pawła II. Zapraszamy. Aula św. Jana Pawła II, początek o 19.00.
  5. W piątek dzieci odprawiające pierwsze piątki miesiąca będą mogły się wyspowiadać od 16.00 do 17.00. Msza o godz. 16.30 będzie połączona z rozważaniem męki Pana Jezusa. Tego dnia nie ma Drogi Krzyżowej dla dzieci. Jest tylko jedna Droga Krzyżowa o 15.00, w ramach rekolekcji.
  6. W sobotę spowiedź rekolekcyjna będzie od 8.00 do 10.00 oraz od 16.30 do 20.00, z przerwą od 18.00 do 18.45. W sobotę, wyjątkowo z racji rekolekcyjnej spowiedzi, nie będzie Różańca wynagradzającego Matce Bożej za zniewagi, jakich doznaje od ludzi. Zachęcamy do indywidualnego odmówienia Różańca.
  7. W sobotę o 11.00 – w ramach rekolekcji – będzie  dodatkowa Msza św. dla chorych, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, które mają chorych, o zadbanie o to, aby ich bliscy – jeśli tylko pozwala im na to stan zdrowia i siły – byli przywiezieni do naszej świątyni. Tego dnia kapłani nie będą odwiedzać chorych w domach.
  8. Z powodu choroby ks. Proboszcz odwołuje spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej, które miało być we wtorek 28 lutego.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech dla nas wszystkich czas rekolekcji parafialnych będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości