1. niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

 

  1. Dziękujemy ks. dr Jackowi Pietruszcze, dyrektorowi Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, za wygłoszenie rekolekcji, które wprowadzają naszą rodzinę parafialną w czas Wielkiego Postu. Naszą wdzięczność rekolekcjoniście okażmy modlitwą w jego intencji.
  2. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Bochenka 7 za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji  dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 9.
  3. Dziś o 16.00 Droga Krzyżowa, a o 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W pozostałe niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana o 16.30, zaś Gorzkie Żale o 17.00. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w następującym porządku: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.15, zaś dla młodzieży o 20.00.
  4. W piątek 10 marca, o godz. 20.00 w kościele będzie odprawiona Multimedialna Droga Krzyżowa. Obraz, dźwięk i światło pomogą nam w spotkaniu z Chrystusem dźwigającym krzyż na Golgotę. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. W czwartek 9 marca, o godz. 19.00, w sali domu parafialnego, będzie pierwsza próba śpiewu przygotowująca Triduum Paschalne. Diakonia Muzyczna zaprasza wszystkich chętnych, którzy swoim głosem mogą wesprzeć śpiew podczas tegorocznych uroczystości Wielkiego Tygodnia.
  6. Działające w naszej parafii Stowarzyszenie Mayday zaprasza Wolontariuszy do pracy na rzecz ludzi potrzebujących. Stowarzyszenie w roku 2016 rozdało w naszej parafii ponad 25 ton artykułów żywnościowych. Prawie 700 paczek żywnościowych trafiło do ludzi, którzy tej pomocy bardzo potrzebowali. Potrzebne są każde ręce do pracy, dlatego wszystkich chętnych pomocy zapraszamy do biura Mayday w poniedziałki i czwartki od 16.30 do 18.30.
  7. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej, będzie we wtorek 14 marca o 19.00. 
  8. W przyszłym tygodniu w naszej parafii odbędzie się zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Fundację Drużyna Chrystusa. Powstała ona jako owoc 2-letniej modlitwy wspólnoty o tej samej nazwie, działającej przy naszej parafii. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom oraz młodzieży z potrzebujących rodzin, poprzez organizację dla nich letnich obozów, wspólnych spotkań oraz pomocy materialnej, jaką są stypendia. W dwóch ostatnich obozach udział wzięło m.in. 14 dzieci z naszej parafii. W przyszłą niedzielę (12.03) wolontariusze z Fundacji, po każdej Mszy Świętej, będą przed kościołem zbierali pieniądze do puszek. Dochód z tej akcji zostanie w całości przeznaczony na organizację letniego obozu dla dzieci z potrzebujących rodzin. Za każdą pomoc z góry dziękujemy!
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.