Wspólnota akademicka “Mt 25”

 ,,Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?  Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.” Mt 25, 44-45

Myśl o powstaniu w naszej parafii wspólnoty, która będzie zrzeszać młodzież studiującą i już pracują, zrodziła się tuż po Światowych Dniach Młodzieży, jako odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by „zamienić kanapę na buty wyczynowe”.

W 2016 roku w kościele przeżywaliśmy rok miłosierdzia. Kiedy zaczęliśmy zastanawiać się nad programem grupy, to nikt nie miał wątpliwości, że będzie nim głoszenie miłosierdzia swoim życie szczególnie tam, gdzie przebywamy na co dzień.

Nazwa grupy „Mt 25” ma nam przypominać, że w 25 rozdziale ewangelii wg
św. Mateusza sam Chrystus wzywa nas do pełnienia uczynków miłosierdzia względem naszych sióstr i braci. 

Kto może dołączyć do naszej wspólnoty?

Jeśli nosisz w sobie wątpliwości dotyczące wiary i nie masz z kim podzielić się nimi, to ta wspólnota jest dla Ciebie.
Jeśli kiedyś myślałeś o tym, by w wolnym czasie odwiedzać samotne osoby, które czekają w oknie swojego mieszkania na kogoś, kto zamieni z nimi kilka słów, to ta wspólnota jest dla Ciebie. 
Jeśli chcesz pomóc krakowskim zakonnikom w wydawaniu posiłków bezdomnym, to ta wspólnota jest dla Ciebie.
Jeśli nie raz, będąc na Mszy św., zastanawiasz się o co chodzi w ewangelii i nie znajdujesz odpowiedzi, to ta wspólnota jest dla Ciebie.
Jeśli kiedykolwiek poczułeś, że może powinieneś nieco więcej czasu przeznaczyć na przebywanie z Bogiem sam na sam w ciszy podczas adoracji, to ta wspólnota jest dla Ciebie.
Jeśli szukasz grupy, w której poczujesz się jak w rodzinie, to ta wspólnota jest dla Ciebie.
Jeśli nie chcesz być chrześcijaninem  – smutasem, tylko zacząć czerpać radość ze swojego chrześcijaństwa, to ta wspólnota jest dla Ciebie.

Kiedy, gdzie i co robimy?

Każdy czwartek o 20.00 w sali domu parafialnego.

W pierwszej godzinie spotkania, co tydzień, coś innego: rozważanie ewangelii na najbliższą niedzielę, uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
w kościele, spotkanie tematyczne (temat zaproponowany przez uczestników), film religijny. Drugą godzinę spotkania zaczynamy od kawy, herbaty lub czegoś zimnego i gramy w planszówki. Nim się obejrzymy jest północ, a nam nie chce się wracać do domu.  

To co, widzimy się w czwartek? Do zobaczenia!