3. niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP; w sobotęuroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 2. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Od jutra do środy będą rekolekcje dla uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 27. W poniedziałek o godz. 16.00 – nauka dla dzieci z klas IV – VI, zaś o 17.00 – nauka dla dzieci z klas I – III. We wtorek – o 16.00 – nauka dla dzieci z klas IV – VI, o 17.00 – nauka dla dzieci z klas I – III. W środę o 16.00 – spowiedź dla dzieci z klas IV – VI. O 16.30 – Msza św. dla dzieci z klas I – VI.
 4. Jak już informowaliśmy, w naszej parafii odbędzie się tak jak w roku ubiegłym tzw. „Doba dla Pana”. Jest to inicjatywa papieża Franciszka, który pragnie, aby w Wielkim Poście był szczególny czas łaski – cała doba poświęcona miłosiernemu Bogu. W wybranych kościołach naszej archidiecezji – w łączności ze Stolicą Apostolską – przez całą dobę trwać będzie spowiedź. To wydarzenie w naszym kościele zacznie się o 19.00 w piątek 24 marca a skończy o 17.00 sobotę 25 marca. W tym czasie będziemy w przybliżać tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Oprócz Mszy, nabożeństw i modlitw będą też cogodzinne rozważania fragmentów Ewangelii dotyczących Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na ulotkach. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00. W piątek o godzinie 19.00, na rozpoczęcie „Doby dla Pana Boga”, odprawione będzie Nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczyć będzie bp. Jan Zając.
 5. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o godz. 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli krucjaty modlitewnej, polegającej na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy jednej dziesiątki Różańca w intencji uratowania zagrożonego życia dziecka poczętego. Ci, którzy chcą się podjąć tego dzieła odbierają od dziś w zakrystii specjalne deklaracje.
 6. W sobotę zaraz po Mszy św. wieczornej będzie koncert chóru im. św. Jana Pawła II ze Strumian. Chórzyści śpiewać będą pieśni o męce Jezusa Chrystusa. 
 7. Fundacja Drużyna Chrystusa dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek. Zebrane pieniądze (9120 zł) będą w całości przeznaczone na organizację letniego obozu dla dzieci z potrzebujących rodzin. Msza św. w intencji darczyńców będzie odprawiona w najbliższy wtorek o 20.15.
 8. Z uwagi na okoliczności niezależne od prowadzącego, spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej nie odbędzie się w najbliższy wtorek. Następny wykład będzie dopiero we wtorek 11 kwietnia (Wielki Wtorek) o 19.00.
 9. Już dziś informujemy, że nasz kościół został wybrany jako jeden z tzw. „kościołów stacyjnych” w naszym mieście. W dni powszednie Wielkiego Postu w wybranym kościele naszego miasta odprawiane są Msze św. pod przewodnictwem któregoś z biskupów. U nas w piątek 31 marca Mszę o godz. 19.30 odprawi i  wygłosi homilię bp. Grzegorz Ryś. Dlatego tego dnia nie będzie Mszy o godz. 18.00. Intencje z tej godziny będą odprawione o 19.30.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Białoruska 6 od parteru do V piętra za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji  dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Białoruska 6 od VI do X pietra
 11. Przypominamy, że w naszej parafii działa punkt konsultacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu. Jest on czynny w drugą i czwartą środę miesiąca od 17.30 do 19.00.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.