4. niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

 

  1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Jeszcze raz informujemy, że nasz kościół został wybrany jako jeden z tzw. „kościołów stacyjnych” w naszym mieście. W dni powszednie Wielkiego Postu, w wybranych świątyniach naszego miasta, odprawiane są Msze św. pod przewodnictwem któregoś z biskupów. U nas w piątek 31 marca Mszę św. o godz. 19.30 odprawi i  wygłosi homilię bp. Grzegorz Ryś. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 18.00. Intencje z tej godziny będą odprawione o 19.30.
  3. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Białoruska 6 (od VI do X piętra) za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Białoruska 8 (od parteru do V piętra).
  4. W następną niedzielę, 2 kwietnia, po każdej Mszy św. wolontariusze Domowego Hospicjum Królowej Apostołów z siedzibą na Kurdwanowie, będą zbierać datki do puszek na dalszą działalność. Jako stowarzyszenie osób dobrej woli już jedenasty rok niesie nieuleczalnie chorym bezinteresowną pomoc. Chorym nowotworowo zapewnia specjalistyczną opiekę paliatywno-hospicyjną lekarzy, pielęgniarek, psychologów oraz wspomagającą, jak wolontariat czy bezpłatnie wypożyczany sprzęt. Nie korzystając z kontraktu z NFZ-tem, hospicjum utrzymuje się wyłącznie z ludzkiej życzliwości.  
  5. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie odprawiona w piątek 7 kwietnia.
  6. W przyszłą niedzielę (2 kwietnia) abp. Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Akademickiej Drodze Krzyżowej. Początek o 20.30 przed kolegiatą św. Anny.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.