5. niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

 

  1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze Domowego Hospicjum Królowej Apostołów, z siedzibą na Kurdwanowie, będą zbierać datki do puszek na dalszą działalność. Jako stowarzyszenie osób dobrej woli już jedenasty rok niesie nieuleczalnie chorym bezinteresowną pomoc. Chorym nowotworowo zapewnia specjalistyczną opiekę paliatywno-hospicyjną lekarzy, pielęgniarek, psychologów oraz wspomagającą, jak wolontariat czy bezpłatnie wypożyczany sprzęt. Nie korzystając z kontraktu z NFZ-tem, hospicjum utrzymuje się wyłącznie z ludzkiej życzliwości. 
  3. Dziś osoby uczestniczące w zajęciach w Świetlicy Złotego Wieku, oraz wolontariusze z nią związani, będą przed kościołem sprzedawać ozdoby wielkanocne.
  4. W najbliższy piątek nie ma Drogi Krzyżowej o 17.15. Tego dnia odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszego osiedla. Początek w kościele o 19.30. Msza św. dla dzieci będzie odprawiona o 16.30. Spowiedź od 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 18.00.
  5. W sobotę dzień spowiedzi. Spowiadamy od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy. Uroczysty obrzęd poświęcania palm będzie o 11.15 na placu przed kościołem, po nim przejdziemy w procesji do kościoła. Msza św. jak zwykle o 11.30.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Białoruska 8 (od parteru do V piętra ) za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Białoruska 8 (od VI do X piętra).
  8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła Zofia Kałuża (l. 70). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.