IV niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017

1.   Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

2.   Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 dzieci z klasy III przystąpiły(ą) do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo  ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o łaskę wytrwania w miłości do Jezusa i mocną wiarę.

3.   Młodzież z II kl. Gimnazjum, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, będzie mieć spotkanie katechetyczne w piątek o 19.00.

4.   W sobotę (13 maja) rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.

5.   W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii.

6.   Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

7.   Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku Włoska 17 klatka schodowa nr 1.

8.   Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Idź i kochaj”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału tych młodych ludzi, którzy chcą manifestować swoją wiarę tak, jak to robili podczas ŚDM w Krakowie. Wyjazd 3 czerwca w sobotę o godz. 3.00, powrót w niedzielę ok. godz. 9.00. Koszt wyjazdu 100 zł, w tym pakiet pielgrzyma. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. 

9.   Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,      urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.