5. niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

 1. Kalendarz liturgiczny. We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
 2. We wtorek (16 maja) o godz. 19.00, w sali domu parafialnego, będzie kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy także tych, którzy do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w tych zajęciach.
 3. W sobotę (20 maja) o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II będzie kolejna projekcja filmu w ramach cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
 4. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane są o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 5. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 17 (kl. schodowa nr 1) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 17 klatka schodowa nr 2.
 6. Nasza parafia, jako jeden ze współorganizatorów, zaprasza na piknik rodzinny „Jesteśmy Rodziną”, który odbędzie się w sobotę 27 maja od godz. 12.00 do 21.00 na terenach zielonych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 27. W programie m.in. koncert zespołu „Matula” oraz Moniki Kuszyńskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 7. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Idź i kochaj”. Wyjazd 3 czerwca w sobotę o godz. 3.00, powrót w niedzielę ok. godz. 9.00. Koszt wyjazdu 100 zł, w tym pakiet pielgrzyma. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
 8. Od 2 do 8 lipca nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Skorzęcina k/Gniezna. W programie: wycieczki do Lichenia, Inowrocławia, Torunia, Częstochowy, zwiedzanie bazy lotnictwa wojskowego w Powidzu oraz pobyt nad jeziorem. Szczegółowe informacje na kartach wycieczki, które można pobierać w zakrystii.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
 10. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Adam Wołoszyn (l. 70). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.