6. Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1.   Kalendarz liturgiczny. W środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w następną niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.   Z okazji Dnia Matki, w piątek (26 maja) o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji żyjących i zmarłych matek. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swojej mamie i zamówiły za nią na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swoją mamę na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.

3.   Nasza parafia, jako jeden ze współorganizatorów,  zaprasza na piknik rodzinny „Jesteśmy Rodziną”, który odbędzie się w sobotę 27 maja od godz. 9.00 do 21.00 na terenach zielonych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 27. W programie m.in. koncert znanej piosenkarski Moniki Kuszyńskiej, a także grającego muzykę chrześcijańską zespołu „Matula”. Szczegóły na plakatach. Więcej o tym wydarzeniu i jego idei będzie można przeczytać w liście ks. proboszcza do Parafian, który będzie dziś rozdawany przy wyjściu ze świątyni.
4.   Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 17 (kl. schodowa  nr 2) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 17 klatka schodowa nr 3.

5.   Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Idź i kochaj”. Wyjazd 3 czerwca w sobotę o godz. 3.00, powrót w niedzielę ok. godz. 9.00. Koszt wyjazdu 100 zł, w tym pakiet pielgrzyma. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

6.   Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Skorzęcina k/Gniezna w terminie od 2 do 8 lipca. W programie zaplanowano wycieczki do Lichenia, Inowrocławia, Torunia, Częstochowy, zwiedzanie bazy lotnictwa wojskowego w Powidzu oraz pobyt nad jeziorem. Szczegółowe informacje na kartach wycieczki, które można pobierać w zakrystii.

7.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

8.   W niedzielę 4 czerwca rozpoczniemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe. Dorośli 60 zł a dzieci i młodzież do 16 roku życia 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach Św. 

9.   W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Edward Niechaj (l.81). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

10.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.